MISTRZOSTWO TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PIŁCE NOŻNEJ

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy naszej szkoły okazali się najlepsi w miejskim etapie rozgrywek piłki nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018. Organizatorem rozgrywek z ramienia organu prowadzącego w obu kategoriach był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 czyli dawna "TRÓJKA". Wśród dziewcząt i chłopców do zawodów zgłosiło się po 6 tomaszowskich szkół.

W kategorii dziewcząt były to: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Szkoła Podstawowa nr 10.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy gdzie grano "każdy z każdym". Następnie po dwie najlepsze drużyny z grup rozegrały półfinały. Przegrani w półfinałach grali o III miejsce a zwycięzcy półfinałów rywalizowali o I miejsce. Rozgrywki dziewcząt odbyły się w dniu 11 maja 2018 a bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki naszej szkoły, które zajęły I miejsce wygrywając wszystkie swoje spotkania, tracąc tylko jedną bramkę w całych zawodach. Dziewczęta pokonały kolejno w grupie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7  5:1, Szkołę Podstawową nr 10  4:0 w półfinale Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5  3:0, a na koniec w finale Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9  5:0.

Reprezentację naszej szkoły tworzyły: Maria Murawska, Aleksandra Robak, Natalia Kałużna, Natalia Dobrzyńska, Julia Pisarek, Aleksandra Stachowska, Julia Majda, Paulina Mazurek, Rozalia Błaszczyk i Klaudia Zysiak.

Rozgrywki chłopców miały miejsce w dniu 16 maja 2018.

Do zawodów przystąpiły następujące szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 pani Mirosława Tomczyk.

Reprezentanci naszej szkoły również wygrali wszystkie swoje mecze lecz mistrzostwo nie przyszło im tak łatwo jak dziewczętom. Pokonali w grupie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 14:1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8  2:1 w półfinale po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyli Szkołę Podstawową nr 10  3:0 a w finale po wyrównanym meczu pokonali Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 3:2.

Reprezentację chłopców stanowili: Sosnowicz Marcel, Sosnowicz Miłosz, Alan Grochowalski, Wiktor Sulma, Konrad Sosiński, Bartosz Sobański, Bartłomiej Szewczyk, Dawid Przygodzki, Bartłomiej Majewski, Oliwier Chmiel i Igor Przybysz.

Opiekunem obydwóch reprezentacji, które wystąpią w etapie powiatowym jest nauczyciel wychowania fizycznego - Wiesław Żmuda.