Podsumowanie konkursu "Baśnie braci Grimm i postacie z filmów Disneya"

W 30 kwietnia 2021 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu plastyczno- językowego pt. Baśnie braci Grimm i postacie z filmów Disneya”. Autorkami przedsięwzięcia były nauczycielki języka obcego z „Trójki”: pani Małgorzata Zysiak, pani Joanna Kozłowska i pani Edyta Sałowska. Ustalając formułę konkursu, żadna z pań nawet nie przypuszczała, jak wielkim zainteresowaniem będzie się on cieszył. Wpłynęło ponad 250 prac z 12 szkół miejskich i powiatowych. Komisja w składzie:  pani Anna Maria Jurewicz, pani  Renata Milczarek oraz pani  Lucyna Siudzińska  stanęła zatem przed  trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Oto oni:

W kategorii klasy I – III przyznano aż 6 wyróżnień. Otrzymali je:

Antoni Skorupiński,  Szkoła Podstawowa nr 7 , opiekun Anna Jakóbczyk

Maksymilian Kik ,  Szkoła Podstawowa w Rokicinach, opiekun Sylwia Bus

Daniel Fiszbak , Szkoła Podstawowa nr 7 , opiekun Anna Jakóbczyk

Witold Borowski, Szkoła Podstawowa nr 11, opiekun Olga Kozar

Kacper Burchard , Szkoła Podstawowa nr 3, opiekun Małgorzata Zysiak

Lena Misiak , Szkoła Podstawowa nr 14 , opiekun Mirosława Płacheta

Na podium stanęli:

Miejsce III: Kasper Kagankiewicz, Szkoła Podstawowa nr 13 , opiekun Justyna Duda - Antochów

Miejsce II: Antoni Czarnecki , Szkoła Podstawowa nr 11 , opiekun  Olga Kozar

Miejsce I: Kamila Zieja , Szkoła Podstawowa nr 11 , opiekun  Olga Kozar

W kategorii klasy IV – VI  przyznano 2 wyróżnienia. Zdobyły je:

Sandra Strycharczyk, Szkoła Podstawowa nr 8, opiekun Dominika Bąk

Maja Suska , Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun Beata Młynarczyk

Laureatami zostali:

Miejsce III: Jakub Sadowski , Szkoła Podstawowa nr 13 , opiekun Katarzyna Kowalska

Miejsce II: Aleksandra Grzelka, Szkoła Podstawowa nr 1 , opiekun Beata Młynarczyk

Miejsce I: Julia Piaskowska, Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun Aneta Domaradzka

W kategorii klasy  VII – VIII wyróżnienia zdobyły:

Małgorzata Szczur, Szkoła Podstawowa nr 3, opiekun Joanna Kozłowska

Lena Majstrak, Szkoła Podstawowa nr 3, opiekun Joanna Kozłowska

Martyna Polus , Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun Beata Młynarczyk

Nagrodzone osoby to:
Miejsce III: Kornelia Porzycka, Szkoła Podstawowa nr 11, opiekun Olga Kozar

Aleksandra Kosela,  Szkoła Podstawowa w Rokicinach, opiekun Emilia Rytych

Miejsce II: Marta Pietrzak, Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun Beata Młynarczyk

Miejsce I: Maja Józwik, Szkoła Podstawowa nr 13 , opiekun Aleksandra Wójcik

W kategorii: grafika komputerowa  przyznano dwa wyróżnienia, które trafiły do:

Wiktorii Chudzik ze  Szkoły Podstawowej w Smardzewicach, opiekun Agnieszka Smejda

Damiana Mrówczyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 8 , opiekun Dominika Bąk

Miejsce III: Maksymilian Felińczak, Szkoła Podstawowa nr 1 , opiekun Beata Młynarczyk

Miejsce II: Weroniak Tkaczyk, Szkoła Podstawowa nr 12, opiekun Małgorzata Bernacka

Miejsce I: Olga Goska, Szkoła Podstawowa nr 1 , opiekun Beata Młynarczyk

Ponieważ uczestnicy przygotowali mnóstwo prac przestrzennych,  komisja zdecydowała wyłonić jeszcze jedną kategorię : PACYNKA.

Prace były przepiękne, a wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudne. Przyznano aż  9 wyróżnień. Otrzymali je:

Aleksandra Czapnik, Szkoła Podstawowa nr 13, opiekun Justyna Duda - Antochów

Sebastian Kafarski, Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun Beata Młynarczyk

Maria Szczepańska, Szkoła Podstawowa  nr 10, opiekun Aneta Domaradzka

Andrzej Cyniak, Szkoła Podstawowa nr 12, opiekun Małgorzata Bernacka

Łukasz Łuczak, Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun Beata Młynarczyk

Michalina Wiktorowicz, Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun Aneta Domaradzka

Anna Janiak, Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun  Aneta Domaradzka

Julia Zawadzka, Szkoła Podstawowa nr 11, opiekun Olga Kozar

Agata Dziubałtowska, Szkoła Podstawowa nr 10, Aneta Domaradzka

Najpiękniejsze prace w tej kategorii wykonali:

Miejsce III: Maria Melon, Szkoła Podstawowa nr 3, opiekun Małgorzata Zysiak

Miejsce II: Kajetan Wroniszewski, Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun Izabela Kowalczyk

Miejsce I: Kacper Janowski , Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun Aneta Domaradzka

Uroczystość wręczenia nagród poprowadziła Lucyna Siudzińska- dyrektor szkoły, która powitała serdecznie laureatów konkursu i ich opiekunów. Podziękowała uczestnikom za udział w przedsięwzięciu  i ogromną kreatywność. Nawiązując do słów Walta Disneya:

„Jeśli możesz o czymś marzyć, możesz to też zrobić”,

życzyła uczniom, by nigdy nie tracili wiary w swój talent i możliwości, by mieli odwagę najpierw marzyć, a potem swoje marzenia urzeczywistniać. Słowa podziękowania skierowała także do nauczycieli, którzy pomimo braku bezpośredniego kontaktu z uczniami, potrafili zachęcić swoich podopiecznych do podjęcia wyzwania i przygotowania pracy konkursowej.

Nagrody w konkursie ufundowali:

- Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, pan Marcin Witko;

- Marszałek Województwa Łódzkiego, pan Grzegorz Schreiber

- Wojewoda Łódzki, pan Tobiasz Bocheński

- Wydawnictwa edukacyjne: EGIS i WSiP.