Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Warszawy

14 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 2a gimnazjum oraz 7b szkoły podstawowej wraz z wychowawcami wybrali się do Warszawy. Celem wyjazdu było kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskiego oraz krótki spacer po Warszawie (Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik patrona szkoły marszałka Józefa Piłsudskiego).

W Muzeum Powstania Warszawskiego młodzież mogła poznać historię jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, bardzo złożonego w ocenie, ale bez wątpienia stanowiącego do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Uczniowie obejrzeli przejmujący film pt. "Miasto ruin" - komputerową rekonstrukcję 3D zrównanej z ziemią Warszawy. Następnie przeszli ciemnym kanałem, aby choć częściowo wczuć się w przeżycia powstańców, którzy ewakuowali się taką drogą pod płonącym miastem.

Wizyta w stolicy pozostawiła niezatarte wrażenia i była dla uczniów prawdziwą żywą lekcją historii i patriotyzmu.