Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto.  Uczniowie przybyli do szkoły pięknie ubrani i uśmiechnięci, składali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom. Na koniec delegacje klas wzięły udział w uroczystym apelu, który przygotowany został przez wspaniałe nauczycielki: p. Izabelę Kowarę, p. Izabelę Kolanko i p. Marzenę Zwolską przy niemałym zaangażowaniu uczniów klasy IV, VI i VIII.
Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas pani Izabela Śliwińska- Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz przewodnicząca Rady Rodziców- p. Katarzyna Rożej. Dyrektor szkoły, Lucyna Siudzińska  powitała wszystkich bardzo serdecznie. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni nauczyciel. Zacytowała słowa Olgi Tokarczuk:
„Nauczyciele są dla społeczeństwa trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegają talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu”

Zaznaczyła, że praca każdego pedagoga zasługuje na najwyższe uznanie i wyrazy wdzięczności. Życzyła zrealizowania planów i spełnienia marzeń, także zdrowia, pomyślności i dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Dziękowała za serce i życzliwość dla uczniów oraz rodziców, a na koniec wręczyła wszystkim wyróżnionym osobom Nagrody Dyrektora Szkoły.
Następnie głos zabrała Pani Izabela Śliwińska- Zastępca  Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, która pogratulowała uczniom pięknego występu. Odczytała także list Prezydenta Miasta pana Marcina Witko skierowany do całej społeczności szkolnej , w którym padły słowa podziękowania za efektywną pracę realizowaną w tak nietypowych warunkach związanych z obowiązującymi ograniczeniami i rygorem sanitarnym. Nie zabrakło też ciepłych i wzruszających słów od uczniów i rodziców. 

Także w  dniu 14 października w MCK „Tkacz”Prezydent Marcin Witko z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorował nagrodami wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów szkół. Spośród grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego nagrody odebrali: pani Małgorzata Zysiak- nauczyciel jęz. angielskiego, pan Marcin Rybak- nauczyciel religii oraz pani Lucyna Siudzińska – dyrektor placówki.

Podziękowania od Uczniów:

Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły

dziękujemy za pokazanie nam,

że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,

że miłość i życzliwość często znajdujemy

w najciemniejsze dni.

Dziękujemy za zachęcanie nas

do myślenia tak dobrze i uczciwie, jak tylko to możliwe ...

I za dodawanie nam odwagi do tego, aby pytać.

Dziękujemy za pokazanie nam, jak można śmiało

Bronić tego, co uważamy za słuszne ...

 Wasi uczniowie