Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto.  Uczniowie przybyli do szkoły pięknie ubrani i uśmiechnięci, składali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom. Na koniec delegacje klas wzięły udział w uroczystym apelu, który przygotowany został przez wspaniałe nauczycielki: p. Izabelę Kowarę, p. Izabelę Kolanko i p. Marzenę Zwolską przy niemałym zaangażowaniu uczniów klasy IV, VI i VIII.
Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas pani Izabela Śliwińska- Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz przewodnicząca Rady Rodziców- p. Katarzyna Rożej. Dyrektor szkoły, Lucyna Siudzińska  powitała wszystkich bardzo serdecznie. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni nauczyciel. Zacytowała słowa Olgi Tokarczuk:
„Nauczyciele są dla społeczeństwa trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegają talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu”

Zaznaczyła, że praca każdego pedagoga zasługuje na najwyższe uznanie i wyrazy wdzięczności. Życzyła zrealizowania planów i spełnienia marzeń, także zdrowia, pomyślności i dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Dziękowała za serce i życzliwość dla uczniów oraz rodziców, a na koniec wręczyła wszystkim wyróżnionym osobom Nagrody Dyrektora Szkoły.
Następnie głos zabrała Pani Izabela Śliwińska- Zastępca  Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, która pogratulowała uczniom pięknego występu. Odczytała także list Prezydenta Miasta pana Marcina Witko skierowany do całej społeczności szkolnej , w którym padły słowa podziękowania za efektywną pracę realizowaną w tak nietypowych warunkach związanych z obowiązującymi ograniczeniami i rygorem sanitarnym. Nie zabrakło też ciepłych i wzruszających słów od uczniów i rodziców. 

Także w  dniu 14 października w MCK „Tkacz”Prezydent Marcin Witko z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorował nagrodami wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów szkół. Spośród grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego nagrody odebrali: pani Małgorzata Zysiak- nauczyciel jęz. angielskiego, pan Marcin Rybak- nauczyciel religii oraz pani Lucyna Siudzińska – dyrektor placówki.

Podziękowania od Uczniów:

Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły

dziękujemy za pokazanie nam,

że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,

że miłość i życzliwość często znajdujemy

w najciemniejsze dni.

Dziękujemy za zachęcanie nas

do myślenia tak dobrze i uczciwie, jak tylko to możliwe ...

I za dodawanie nam odwagi do tego, aby pytać.

Dziękujemy za pokazanie nam, jak można śmiało

Bronić tego, co uważamy za słuszne ...

 Wasi uczniowie