Dziewczęta z „Trójki” piąte w województwie w koszykówce

Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 jak burza przeszły przez eliminacje miejskie w koszykówce, zwyciężając wszystkie mecze. Tym samym awansowały do mistrzostw powiatowych. Na tym etapie już nie jest łatwo, bo na drodze pojawiają się zawodniczki z Ujazdu i Będkowa. Jednak w tym roku to Tomaszowska „Trójka” zwyciężyła w mistrzostwach powiatu, pokonując kolejno Gimnazjum z Ujazdu 46:19 oraz Gimnazjum z Będkowa 27:3. Tym samym nasze tomaszowianki awansowały do ½ finałów województwa w koszykówce dziewcząt. Zawody te odbyły się 12 marca 2018 w Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej 20dzięki gościnności pani dyrektor Elżbiecie Łojszczyk. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkolno Przedszkolny nr 10 ( Gim3) z Tomaszowa Maz., Szkoła Podstawowa z Mniszkowa, Zespół Szkół z Kurowic, Gimnazjum z Szydłowa. Tomaszowianki i na tym etapie okazały się najlepsze pokonując koleino Zespół Szkół z Szydłowa 37:6,  Gimnazjum z Kurowic 66:2. Awans do finału wojewódzkiego stał się faktem. 20 marca w Skierniewicach odbyły się finały wojewódzkie. Tam rozlosowano dwie grupy. Tomaszowianki znalazły się w grupie A wraz z gospodyniami turnieju Szkołą Podstawową nr 9 ze Skierniewic oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata 13 Łódź. Tomaszowianki po zaciętym pojedynku ze Szkołą MS MG 13 Łódź uległy dopiero w ostatniej kwarcie 31:17. W drugim meczu  z gospodyniami turnieju nasze dziewczęta zmęczone pierwszym pojedynkiem uległy 60:22 ostatecznie zajmując V miejsce w województwie. Klasyfikacja końcowa mistrzostw województwa przedstawia się następująco.

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 ze Skierniewic

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 13 z Bełchatowa

III miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marina Gortata 13 Łódź

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 z Pabianic

V miejsce Zespół Szkolno-Przedszolny nr 10 z Tomaszowa Mazowieckiego

VI miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 z Sieradza

W składzie naszej drużyny wystąpiły: Adamska Amelia, Cłapa Karolina, Grotek Adrianna, Hawryluk Weronika, Kamocka Blanka, Konewka Zuzanna, Krawczyk Aleksandra, Marczyk Aleksandra, Mazurek Natalia, Ogłuszka Olga, Trzonek Kinga, Wilanowska Olga, Wójciak Zuzanna. Opiekunem drużyny była Agnieszka Wiktorowicz.