Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs „Józef Piłsudski i Jego czasy 1867-1935”

Z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, zorganizowano w Tomaszowie Mazowieckim Miejski Konkurs Historyczny „Józef Piłsudski i Jego czasy 1865-1935”

Organizatorami konkursu byli: Związek Piłsudczyków oddział  terenowy w Tomaszowie Mazowieckim, Szkoła Podstawowa nr 3  im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim i Sanktuarium św. Antoniego. Konkurs odbył się 5 grudnia, w rocznicę urodzin Marszałka i adresowany był do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

W konkursie wzięło udział 10 szkół tomaszowskich reprezentowanych przez 44 uczniów, którzy odpowiadali na pytania testowe. Uczniowie wykazali się wszechstronną wiedzą dotyczącą Józefa Piłsudskiego i historii przełomu XIX/XX wieku.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród książkowych miało  miejsce 8 grudnia 2017 r. w auli Piusa X w Parafii św. Antoniego. Referat poświęcony Marszałkowi Piłsudskiemu, wygłosił gość specjalny, zaproszony przez prezesa Związku Piłsudczyków Tomasza Antczaka, prof. dr hab. Witold Jarno z Uniwersytetu Łódzkiego.

Komisja konkursowa wyłoniła, zgodnie z regulaminem sześciu laureatów którymi zostali: Zuzanna Bednarek ze Szkoły Podstawowej nr 14, Jakub Kosz kl. Gimnazjalna Szkoły Podstawowej nr 9, Wojciech Niewiadomski kl. Gimnazjalna Szkoła Podstawowa nr 3, Szymon Popiela Szkoła Podstawowa nr 12, Mikołaj Tatar Szkoła Podstawowa nr 12 i Piotr Zwardoń Szkoła Podstawowa nr 12.

Po złożeniu gratulacji i wręczeniu nagród książkowych i dyplomów, prowadzący uroczystość Tomasz Antczak podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz sponsorom, którzy wsparli organizatorów w zakupie nagród. Prezydentowi Miasta Marcinowi Witko oraz radnym Rady Miasta Krystynie Bobińskiej, Marcinowi Rybakowi , Krzysztofowi Krukowi, Adamowi Iwanickiemu i Jarosławowi Felińskiemu.

Konkurs, poświęcony wskrzesicielowi państwa polskiego Józefowi Piłsudskiemu, rozpoczyna obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przypadające w 2018 roku.