Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasi uczniowie w sali edukacyjnej Ognik

16 maja uczniowie klasy IVa wraz z panią Joanną Kozłowską odwiedzili Komendę Powiatową PSP w Tomaszowie Mazowieckim. Wzięli udział w praktycznych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, które odbywały się m.in. w sali edukacyjnej Ognik.

Czwartoklasiści zapoznali się z zagrożeniami i zasadami postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Dowiedzieli się, jak reagować w czasie pożaru lub zadymienia w domu (byli świadkami „sztucznego zadymienia” w zaaranżowanej kuchni), szkole, lesie. Oglądali prezentacje multimedialne, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, nabywali umiejętności alarmowania – utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe oraz podstawowe informacje, jakie należy podać dyspozytorowi, by pomoc mogła nadejść jak najszybciej. Uczyli się, jak obsługiwać gaśnicę, a także jak korzystać ze znaków ostrzegawczych i informacyjnych, co z pewnością pozwoli nie tylko zapobiegać, ale i sprawnie działać w razie wystąpienia zagrożeń (np. w razie ewakuacji).

Uczniowie szczególnie zainteresowani byli zajęciami strażaków w czasie oczekiwania na wezwanie, jak również pracą w czasie samej akcji ratowniczo-gaśniczej. Na zakończenie spotkania mieli możliwość zjechania po rurze, z której skorzystali wszyscy J , a także zapoznania się ze sprzętem, będącym na wyposażeniu jednostki. Zasiedli w wozie strażackim i z zaciekawieniem słuchali o pracy w centrum powiadamiania i monitorowania.

Za ciepłe przyjęcie, fachowe prezentacje oraz mądre i ciekawe odpowiedzi na „trudne” pytania klasa IVa serdecznie dziękuje wszystkim panom strażakom, którzy przyczynili się do wzbogacania wiedzy i umiejętności uczniów w trosce o ich bezpieczeństwo.