Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane – twoja sprawa

Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka w celu podniesienia kompetencji nauczycieli oraz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej już XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa”. Zorganizowaliśmy liczne zajęcia, na których dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w sieci oraz zapoznały się ze znaczeniem ochrony danych osobowych.
Mamy nadzieję, że także rodzice mogli dowiedzieć się czegoś, co pozwoli im na bezpieczniejsze poruszanie się w wirtualnym świecie. Ten właśnie świat zaskakuje nas nowymi osiągnięciami, nowinkami technicznymi oraz rozwiązaniami IT, które ułatwiają nam życie. Jednak pośród nich czają się nowe niebezpieczeństwa, na które warto być przygotowanym. I właśnie dlatego przystąpiliśmy do programu „Twoje dane – twoja sprawa”.

W ramach projektu nasi uczniowie zaangażowali się w różne akcje promujące dobre rady jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie. Uczniowie klasy 5A oraz 8B przeprowadzili zdalne spotkanie z klasami 1-3. Młodzieżowe podejście do sprawy zachwyciło naszych najmłodszych podopiecznych. Szerzenie wiedzy o potrzebie zabezpieczania naszych danych osobowych nie tylko w sieci, ale również w życiu codziennym nie byłoby możliwe, gdyby nie nasza Pani Sekretarz-Ewelina Michalska. Pani Sekretarz poświęciła swój czas, aby z zaangażowaniem przeprowadzić pogadanki wśród naszych uczniów. Zadbała o ciekawą formę spotkanie organizując losowy quiz. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą i utwierdził nas w przekonaniu, że są w stanie zadbać o swoje dane osobowe, bo wiedzą jak.

Momentem najważniejszym dla naszych najmłodszych podopiecznych był konkurs plastyczny pt.:” Dobre rady jak bezpiecznie poruszać się w Internecie”. Wychowankowie zachwycili nas swoimi pomysłami i wykonaniem prac. Komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Poniżej przedstawiamy wyniki i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział:

I MIEJSCE

MARIA RUMIŃSKA - 1A

JAKUB FAJFER – 2B

 

II MIEJSCE

MARIA MELON – 2B

JULIA JACKIEWICZ – 3A

 

III MIEJSCE

DARIA NADZIKIEWICZ – 1A

FRANCISZEK SMEJDA – 1A

 

WYRÓŻNIENIE

MICHALINA GONCIARZ – 1B

KAMIL KRZYŻANOWSKI - “0”

NADIA KRZYŻANOWSKA - 3B

NILA SZULC – 1A

ALEKSANDER LEGĘCKI - 1A

JULIA RADOMSKA 2A

ADAM HUMENIUK 1A