Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkolny konkurs ekologiczny

 

Kontynuacją Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest udział naszej szkoły w Europejskich Dniach Zrównoważonego Rozwoju. Z tej racji w szkole przeprowadzony został konkurs ekologiczny ze znajomości zasad ochrony Ziemi. Tytuł konkursu dla klas trzecich : „Co wiemy o Ziemi”- dzieci spisały się znakomicie, wiedziały, jak segregować śmieci, co zanieczyszcza powietrze, co to jest smog, kiedy obchodzimy Święto Ziemi. Najlepiej napisali: z klasy 3A: Julia Czajka, Katarzyna Pietruszczak, Paulina Bąk, Julia Jackiewicz, z klasy 3B: Marysia Wójcik, Ola Pawłowska, Magda Burzyńska i Lena Mendak. BRAWO dzieciaki :))

Klasy szósta i siódma pisały test pt. „ Ekologia na co dzień”. Uczniowie mieli odpowiedzieć na kilka pytań związanych z ekologią, ale również ułożyć tematyczną rymowankę i zredagować zasady ekologicznych działań. Młodzież okazała się niezwykle twórcza. Oto przykłady najciekawszych rymowanek:

„Chroń środowisko- niech to nie będzie śmietnisko!”,

„Oszczędzaj wodę, to będziesz jej miał więcej na ochłodę”,

„Chodzisz z głową we własnym świecie i zapominasz o swojej Planecie. Otworzyć oczy nadszedł czas- śmieci podnieś naraz, dwa!”

Udało nam się również ułożyć z prac uczniów katalog „przykazań ekologicznych” dla każdego. Oto kilka z nich:

- Włączaj pralkę, gdy jest pełna,

- Kupuj mniej ubrań,

- Używaj deszczówki do podlewania,

- Zawsze segreguj śmieci,

- Korzystaj z wielorazowych toreb na zakupy,

- Nie jedź autem- przesiądź się na rower.

Oby wszyscy stosowali się do powyższych zasad!

Z klasy 6 najlepiej napisali: Rumińska Wiktoria, Walter Kornelia, Koniuszaniec Ignacy. Z klasy 7- Niezawitowska Gabrysia i Paduszyńska Kinga.

Wszystkim gratulujemy.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Magdalena Kołodziejczyk – nauczyciel biologii.