Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wojewódzki projekt edukacyjne"Czytam, bo lubię"

Uczniowie klasy 5 z naszej szkoły w ramach akcji czytelniczej „Moda na czytanie” biorą udział w wojewódzkim projekcie edukacyjnym „Czytam, bo lubię”. Organizatorem jest Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi wspólnie z wydawnictwem Literatura.
Piątoklasiści podczas lekcji wychowawczych mieli możliwość poznania wojennych losów dwóch dziewczynek, Lali (Eulalii Żochowskiej) i Pepe Naczyc, bohaterek książki Doroty Combrzyńskiej-Nogali „Niedokończona opowieść Pepe”. Utwory opublikowane w tym cyklu przybliżają młodemu czytelnikowi trudną rzeczywistość II wojny światowej. „Niedokończona opowieść Pepe” to lektura ukazująca prawdziwą historię, która rozegrała się na Wołyniu podczas wojennej zawieruchy. W Rożyszczach i Elżbietynie, miejscach akcji książki, mieszkali przed rozpoczęciem wojny ludzie wielu narodowości. Byli wśród nich Ukraińcy, Żydzi, Polacy i Niemcy.

Dzięki lekcji online przygotowanej przez Kamilę Lutek-Urbaniak, kustoszkę i koordynatorkę sekcji edukacyjnej Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, uczniom łatwiej było zrozumieć różne sytuacje wojenne, tym bardziej że zostały one przedstawione w przystępnej dla młodego czytelnika formie: rozmowy z panem Skarpetką. Zajęcia z panią koordynator były podzielone na trzy części i dotyczyły nie tylko historii, ale również żydowskiej kultury.
.Jedne zajęcia były poświęcone rozwiązywaniu zadań związanych z lekturą, umieszczonych przez panią koordynator na padlecie.
Uczniowie klasy piątej przygotowali również prace plastyczne na konkurs z ilustracjami do książki. Miło nam poinformować, że Patryk Jamrożek zdobył 3 miejsce w tym konkursie .GRATULUJEMY I CZEKAMY NA DYPLOM I NAGRODĘ.