Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XXI Dzień Papieski pod hasłem ”Nie lękajcie się”

10 października w polskim Kościele obchodzony jest XXI Dzień Papieski. Jego hasłem w tym roku są słowa „Nie lękajcie się”, wypowiedziane przez Jana Pawła II w dniu inauguracji jego pontyfikatu na Placu św. Piotra.

Podczas Dni Papieskich w wielu miastach Polski odbywają się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, spektakle. Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie. 

W tych dniach odbywa się zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Ze wsparcia "Dzieła" korzysta rocznie blisko 2 tys. osób z całej Polski.

Z tej okazji  również w kościele św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim wolontariusze ze szkolnego koła caritas wraz z opiekunem p. Marcinem Rybakiem po niedzielnych mszach świętych rozprowadzali kremówki papieskie.

Ulubione ciastko papieża - słynna kremówka - stała się symbolem Jana Pawła II. Wspomnienia młodości, jakie papież snuł podczas ostatniej wizyty 16 czerwca 1999 r. w rodzinnych Wadowicach, zapoczątkowały niesamowitą popularność tych ciastek.

 Chętnych do nabycia papieskich ciastek nie brakowało sprzedano ich 300. – W tym dniu smakują najlepiej – mówili wierni.